Szeptemberben egy hétvége alatt három helyszínen (Birmingham, Guildlford, Chester) mutatta be az Ametist Bábszínház a Mazsola és Tádé Bábelőadást, melyet összesen nagyjából 300 fő látott.
A bábszínészek kisbusszal érkeztek, hogy a díszletet és a kellékeket is magukkal tudják hozni, így az angliai magyar gyerekeknek a magyarországival megegyező előadásélményben volt részük. Látva a lelkes kis arcokat az előadás alatt, azt hiszem, megérte a négynapos utazás!
Vajon mi az oka annak, hogy Mazsola és Tádé a mai gyerekek körében is töretlen sikert arat? Az Ametist Bábszínház a darabot szinte kivétel nélkül telt ház előtt játssza.
Bálint Ágnest talán nem kell senkinek sem bemutatni. Művei között szerepel a Mazsola és Tádé, Kukori és Kotkoda, Frakk, a macskák réme, Mi újság a Futrinka utcában.
Mazsola és Tádé történetét az írónő lányai, Ágnes és Anna ihlették. Talán ebben rejlik a siker titka is, hiszen a testvérek csintalanságai és civódása állandó, így az egyszerű, hétköznapi történetekkel a 60-as, 70-es évek gyermeke ugyanúgy tudott azonosulni, mint korunk gyermeke. Ráadásul szülőként is jól esik visszautazni az időben, előhívni kedves emlékeinket, amiket a bábelőadás révén most gyermekeinkkel is meg tudunk osztani.
Az előadást a Társulat vezetője, Niklesz Ildikó nyitotta meg köszöntőjével. Szereplők: Mazsola, Manócska, Tádé, Egérke, Fülöpke, Varjú bácsi, kismadarak. Akik a kesztyűbábokat életre keltették: Niklesz Ildikó, S. Tóth Judit és Guba Tamás.
Írta: Bálint Ágnes
Bábszínpadra írta és rendezte: Szívós Károly /Blattner Géza- díjas, Kolibri Színház színésze, rendezője/
Bábokat tervezte: Bródy Vera
Zenéjét szerezte: Pivarnyik László
Az előadás Bródy Vera engedélyével és a Hofra Kft közvetítésével jött létre.